امتیاز بده، صدات مهمه!

رفوگری فرش در تهران

 زیراندازهای پرزدار اعم از فرش دستباف، فرش ماشینی، گلیم، گبه، پچ ورک و وینتیج پس از مدتی کاربرد، به دلیل قرارگیری در کف مستهلک شده و پس از مدتی دچار آسیب‌های گوناگون و عیوب مختلفی می‌شود که این آسیب‌ها باید در همان نخستین لحظات برطرف شده و آسیب موجود به طور کامل رفع و در اصطلاح فرش ترمیم شود. این عمل را در اصطلاح مرمت، ترمیم، رفوی فرش و در عبارتی عمومی تر و اصلی‌تر رفوگری فرش می‌نامند. به‌طور عمومی، رفوگری را می‌توان چنین تعریف کرد: انجام کلیه عملیات‌ها و فرآیندهایی که باعث رفع آسیب، ترمیم ایرادات و جلوگیری از پیشروی آسیب‌ها می‌شود، رفوگری فرش نامیده می‌شود.

 

رفو فرش در تهران

عموما رفوگری فرش باید توسط فرد متخصص و مجرب انجام شود. زیرا در غیر این صورت ممکن است فرد مبتدی و یا ناآگاه باعث افزایش شدت آسیب به فرش شود. ازاین‌رو، صاحبان و دارندگان فرش در انتخاب رفوگر فروششان باید نهایت دقت را به خرج دهند. اما به طور کلی، رفوگری شامل عملیات‌های متنوعی می‌شود که در هر یک براساس آسیب موجود، عملیات و راهکار ویژه‌ای اتخاذ می‌شود. کارشناسان و صاحب‌نظران این حوزه، آسیب‌های فرش دستباف را به سه گروه آسیب‌هایی با درجه کم، آسیب‌ با درجه متوسط و آسیب با درجه شدید نننننن می‌کنند. معمولا آسیب‌هایی همانند گره زنی، ترمیم ریشه فرش، شیرازه بافی و پرزگیری در گروه نخست جای می‌گیرد. آسیب‌های دیگری همانند سوختگی، رنگ دویدگی، لکه، پوسیدگی بخشی از فرش و پارگی جزئی در زمره آسیب‌های گروه دوم جای دارد. همچنین، پارگی کامل فرش، سوختگی شدید، جدا شدن تار و پود و بخشی از فرش در زمره آسیب‌های درجه سوم است. نیاز است برای رفع تمامی این آسیب‌ها، فرش به رفوگری حرفه‌ای و مجرب سپرده شود.

 

رفوگری فرش در تهران

 

مجموعه قالی فارسی، یکی از بهترین و حرفه‌ای ترین رفوگری در شرق تهران است که آماده ارائه انواع خدمات مرمت و رفوگری انواع فرش دستباف، ماشینی، گلیم، گبه و فرش‌های مدرن می‌باشد. کافی است فرش خود را به مجموعه تخصصی قالی فارسی تحویل دهید تا فرشی سالم و بدون آسیب تحویل گیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *