لکه برداری فرش

لکه برداری فرش


لکه برداری فرش توسط مجموعه فارسی

مجموعه قالی فارسی یکی از بهترین و حرفه‌ای‌ترین مجموعه‌های رفوگری و لکه برداری فرش است. این مجموعه به دلیل همکاری با زبده ترین کارشناسان رفوگری، به یکی از تخصصی‌ترین مجموعه‌های رفوگری و مرمت فرش تبدیل شده است. برای ارتباط و ثبت سفارش با مجموعهٔ رفوگری قالی فارسی به سایت اختصاصی این مجموعه مراجعه کرده و ضمن بازدید و اطلاع از خدمات ما، سفارش خود را به ثبت رسانده، تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن سفیران قالی فارسی مراجعه کرده و فرش معیوب شما را تحویل گیرد.

 

موارد استفاده از لکه برداری

فرش از جمله دستباف و ماشینی، پس از مدتی مصرف به دلایل گوناگون و متعددی دچار آلودگی و کثیفی می‌شود. برخی از این آلودگی‌ها به دلایل گوناگون با شستشو برطرف نمی‌شود و این خللی برای فرش دستباف، ماشینی، گلیم، گبه و انواع آن است. یکی از عمده این کثیفی ها، لکه‌هایی است که دارای جنس هایی همانند چربی، خون، رنگ پلاستیکی، جوهر و یا مواد غیرقابل انحلال است.

 

چنین لکه‌هایی باعث زشتی فرش شده و به نوعی آسیب فرش به شمار می‌آید. در صورت وجود چنین آسیبی، باید اقدامات ترمیمی فرش انجام شود تا این آسیب و لکه از ظاهر موجود رفع شده و ظاهر زیبای فرش حفظ شود. برای رفع لکه فرش در مواردی از شیوه های خانگی استفاده می شود. اما در موارد بسیاری فرش‌ها به متخصصان و کارشناسان رفوگری و مرمت فرش سپرده می‌شود تا با علم و دانشی که دارند، عملیات حذف لکه‌های گوناگون از هر نوع و جنسی که باشد، لکه برداری فرش نامیده می‌شود.

 

 

لکه برداری فرش دستبافت

عملیات لکه برداری هم در فرش دستباف و هم در فرش ماشینی باید براساس نوع لکه، وسعت آن و جنس لکه انجام شود. همچنین، باید براساس جنس، نوع و ظرافت فرش ماشینی و یا دستباف انجام شود. به همین دلیل، می‌توان اذعان داشت فرایند لکه برداری فرش فرایندی پیچیده و حرفه ای است که انجام آن نیاز به تخصص و تجربه دارد. ازاین‌رو، در انتخاب رفوگر فرش و یا کسی که می‌خواهد عملیات لکه برداری باید نهایت دقت را به خرج داد. زیرا در صورتی که این عملیات به اشتباه انجام شود، میزان لکه افزایش یافته و امکان دارد، اندازه لکه وسعت یافته و حتی تثبیت شده و حذف آن غیرقابل امکان باشد.

 

1 دیدگاه

  • قالیشویی در فلکه اول تهرانپارس - بهترین قالیشویی فلکه اول تهرانپارس- قالیشویی آنلاین فارسی گفت:

    […] لکه برداری فرش دستبافت […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *