قالیشویی مجاز

نکاتی برای انتخاب یک قالیشویی مجاز

امروزه با توجه به آپارتمانی شدن اکثر خانه ها و مشغله زیاد افراد، امکان شستشوی فرش ها در خانه وجود نخواهد داشت و انتخاب یک قالیشویی مجاز به ویژه در ایام نزدیک به عید و فصل خانه تکانی دغدغه هر خانواده ای است. در ادامه به شما خواهیم گفت یک قالیشویی مجاز بایستی دارای چه ویژگی هایی باشد:

قالیشویی مجاز

ویژگی های یک قالیشویی مجاز

 • به طور معمول برای انتخاب یک قالیشویی مجاز و مناسب نیاز است که قالیشویی مورد نظر از کارخانه ای اختصاصی برخوردار باشد و خود به صورت شخصی شستشوی فرش ها را انجام داده و آن ها را به شکل دلالی شستشو ندهد. چنانچه قالیشویی مورد نظر دارای کارخانه و دفتر مشخصی باشد خیلی راحت تر می توان به مجاز و مورد تایید بودن آن اعتماد نمود.

 

 • قیمت سرسام آور فرش ها نیز همچون هر وسیله منزل دیگری ایجاب می کند که به منظور نگهداری و شستشوی آن ها دقت بیشتری به خرج داد. یکی از مواردی مهم در زمینه نگهداری و مراقبت اصولی از فرش به کارگیری روش های صحیح شستشو به منظور شستن فرش ها می باشد. از این رو شما بایستی به منظور شستشوی فرش های خود به سراغ قالیشویی مجازی بروید که برای شستشوی فرش های ماشینی و دستباف از روش های مناسب استفاده نموده و در واقع به صورت تخصصی فرش ها را شستشو دهد.

 

 • یک قالیشویی مجاز همچنین بایستی عضو رسمی اتحادیه بوده و دارای مجوز باشد، از این رو نبایستی به هیچ عنوان به هر قالیشویی اعتماد نمود و حتما مطمئنا گردید که قالیشویی مورد نظر از مجوز رسمی از سوی اتحادیه برخوردار است و به صورت کاملا قانونی در این زمینه مشغول به فعالیت می باشد. در واقع قالیشویی های مجاز از اتحادیه قالیشویان یک شماره جواز کسب خواهند نمود و شما این امکان را داشته تا از طریق تماس با اتحادیه و استعلام کد قالیشویی مورد نظر از مجاز بودن آن اطمینان حاصل نمایید.

 

 • از دیگر ویژگی های یک قالیشویی مجاز و مطمئن، شستشوی فرش ها به روش های صنعتی است. در واقع در این دسته از قالیشویی ها به شکل کاملا اصولی و با دستگاه های مخصوص کلیه مراحل شستشوی فرش ها اعم از خاک گیری، آبکشی و شستشو، آبگیری و خشک سازی فرش ها انجام گرفته و از این رو فرش ها هیچ گونه آسیبی نخواهند دید. حال آن که برخی از قالیشویی ها هنوز هم به روش سنتی و دستی شستشوی فرش ها را انجام خواهند داد.

 

 • در قالیشویی مجاز همچنین فرش های دستباف نیز به شکل کاملا اصولی شسته شده و این کار کاملا زیر نظر کارشناس و پس از بررسی نوع، جنس و دوخت فرش انجام می گردد. برای مثال برخی از فرش های دستی با مواد شوینده معمولی و برخی با شورها و موادهای گیاهی مورد شستشو قرار داده خواهند شد. فرش های دستباف با توجه به جنس نخ، چله و… نیاز به شستشویی تخصصی خواهند داشت و شستشوی غیرحرفه ای آن ها مشکلاتی چون خرابی، تداخل رنگ ها، کمرنگ شدن و… را به وجود می آورد.

 

 • قالیشویی های مجاز همچنین مناسب ترین قیمت را ارائه خواهند نمود و تمامی نرخ های این قالیشویی ها طبق نرخ اتحادیه می باشد. این در حالی است که قالیشویی های غیرمجاز ممکن است هر قیمتی را به صورت دلبخواه برای خدمات شستشوی فرش های خود در نظر بگیرند و هیچ نظارتی نیز بر قیمت آن ها وجود نخواهد داشت.

 

 • در قالیشویی های مجاز از افرادی متخصص برای انجام کلیه امور استفاده خواهد شد و در نتیجه به هیچ عنوان بر اثر ناواردی کارکنان فرش های شما در طی مراحل انتقال به قالیشویی، شستشو و نیز تحویل، آسیبی نخواهند دید.

 

 • به طور معمول به منظور انتقال قالی ها به قالیشویی، پرسنل مرکز مورد نظر با ماشین اختصاصی قالیشویی به درب منزل شما آمده و ضمن آن که بر روی بدنه ماشین اطلاعاتی چون شماره تلفن، نام و نماد قالیشویی وجود داشته کارکنان نیز دارای کارت پرسنلی می باشند و شما می توانید پیش از سپردن فرش ها کارت پرسنلی آن ها را بررسی کنید.

 

 • یکی دیگر از کارهای متداول انجام شده از سوی یک قالیشویی مجاز تحویل یک رسید سربرگ به مشتری است که درون آن مشخصات کارخانه از جمله شماره ثبت و شماره مجوز درج شده است. شما این امکان را داشته پیش از امضای رسید تمام اطلاعات و مشخصات درج شده در برگه رسید را خوانده و برای رفع هر گونه از ابهامات ایجاد شده اقدام به تماس با پشتیبانی نمایید.

 

 • برخی از قالیشویی های مجاز در رسید خود بندی از بیمه نامه را آورده که در رابطه با ضمانت در برابر خسارات احتمالی است و به نوعی قالیشویی مورد نظر متعهد خواهد شد که در صورت بروز هر گونه مشکلی برای فرش ها تمامی خسارات را متحمل می گردد.

 

 • غالبا یک قالیشویی مجاز خود به صورت رایگان حمل و نقل فرش ها را متحمل شده و در واقع با ماشین مخصوص خود در محل حضور یافته و فرش ها را تحویل گرفته و پس از شستشو نیز فرش ها را به صورت لول شده به شما تحویل خواهد داد. از این رو شما از پرداخت هزینه اضافی برای کرایه وانت معاف خواهید بود.

 

 • به طور معمول قالیشویی مجاز در روزهای عادی سال شستشوی فرش های شما را طی دو روز انجام خواهند داد اما در روزهای آخر سال با توجه به بالا بودن تعداد سفارشات این زمان ممکن است کمی افزایش یابد. اما باز هم قالیشویی های مجاز و حرفه ای کمترین زمان را برای شستشوی قالی ها و تحویل آن ها به مشتری نیاز خواهند داشت.

با تمامی موارد ذکر شده ما به شما به عنوان بهترین قالیشویی مجاز در تهران قالیشویی فارس را معرفی خواهیم نمود. ممکن است با خود بگویید از بین

 

این همه قالیشویی، چرا قالیشویی فارسی؟

قالیشویی فارس مفتخر است که تمامی ویژگی های ذکر شده در این مطلب را دارا می باشد و به نوعی از هر نظر با خیال آسوده می توانید به این قالیشویی اعتماد کنید.

قالیشویی فارس از کارخانه ای اختصاصی برخوردار می باشد و برای انجام امور قالیشویی متخصص ترین و کاربلدترین افراد را دور هم جمع نموده است. در این قالیشویی هر فرش بسته به شرایطی که داشته با دستگاه و مواد مخصوص مورد شستشو قرار خواهد گرفت و از این رو کوچکترین آسیبی به فرش های شما وارد نمی گردد.

این قالیشویی به نوعی ارائه دهنده بهترین کیفیت با نازل ترین قیمت می باشد.

1 دیدگاه

 • نحوه شستن فرش ابریشم مصنوعی - شستن فرش ابریشم مصنوعی - قالیشویی آنلاین فارسی گفت:

  […] و خصوصیات آن را می شناسند. از این رو وقتی فرشی را به یک قالیشویی معتبر تحویل می دهید، آن مجموعه روی فرش مطالعه و بررسی انجام […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *