قیمت شستشوی فرش

امتیاز بده، صدات مهمه!

به طور معمول هر ساله با نزدیک شدن به عید باستانی ما ایرانیان، عید نوروز، شور و شوق بسیاری در بین مردم به وجود آمده و همه برای شروع سال جدید خود را آماده خواهند نمود و سال جدید را آغازی برای روزهای بهتر می دانند. یکی از سنت های قدیمی ما ایرانیان که هنوز هم به قوت خود باقی است خانه تکانی می باشد. در واقع هر ساله با نزدیک شدن به فصل بهار در بسیاری از خانه های ایرانی تب و تاب تمیز کردن خانه و آماده سازی آن برای سالی جدید بسیار تند خواهد شد و غالبا همه خیلی جدی در تلاش خواهند بود که با وجود مشغله هایی که داشته با یک برنامه ریزی دقیق نظافت بخش های مختلف خانه را نیز انجام دهند.

 

یکی از مهم ترین بخش های خانه تکانی شستشوی فرش ها، موکت ها، نظافت و لکه گیری مبلمان، خوشخواب ها، پتو و پرده و.. است. در واقع شستشوی وسایل شستنی خانه نسبت به دیگر امور از همه وقت گیر و سخت تر خواهد بود. در گذشته با توجه به آن که اکثر خانه ها به صورت ویلایی بود و برخورداری از حیاطی بزرگ این امکان را به افراد می داد تا به راحتی در فضای حیاط به شستشوی وسایلی چون فرش و موکت ها بپردازند. اما امروزه با توجه به آپارتمانی شدن خانه ها و نیز مشغله کاری بسیاری که اکثر مردم داشته این کار در کمتر خانه ای هر ساله انجام خواهد شد.

 

از سویی به خوبی شواهد به همه اثبات نموده که شستشوی دستی و سنتی فرش ها ممکن است بافت آن ها را دچار آسیب نماید.

تمامی این موارد باعث شده که روز به روز نقش قالیشویی ها در شستشوی فرش ها، موکت و.. پررنگ تر شده و افراد ترجیح داده به جای آن که خود این کارها را به صورت غیرحرفه ای انجام داده و به جای صرف وقتی قابل توجه و خستگی های بسیار و یا حتی آُسیب زدن به قالی های خود که این روزها قیمت پایینی نیز نخواهند داشت همان ابتدا این کار را به متخصص آن یعنی قالیشویی ها بسپارند.

 

در این بین با توجه به تنوع قالیشویی های موجود در سرتاسر شهر انتخاب یک قالیشویی مناسب کار چندان راحتی نخواهد بود. از سویی با توجه به آن که غالبا افراد در روزهای آخر سال خرج های ریز و درشت بسیاری خواهند داشت ترجیح داده به سراغ قالیشویی بروند که برای خدمات خود مناسب ترین قیمت را در نظر گرفته تا به این طریق کمی از هزینه ها کاسته شود.

 

خیلی از افراد مایلند بدانند برای شستشوی قالی های خود به چه میزان بودجه نیاز خواهند داشت تا پول این کار را کنار گذاشته و بعدها به مشکل برنخورند. اگر شما نیز مایلید بیشتر در مورد قیمت شستشو فرش در تهران بدانید توصیه می شود این مطلب را تا انتها دنبال نمایید.

تعیین نرخ از سوی اتحادیه قالیشویی برای قیمت شستشو فرش در تهران

تورم حاکم بر جامعه باعث شده است که شستشوی فرش ها از قیمت دقیق و ثابتی برخوردار نباشد از این رو برای این کار نرخ پایه از سوی اتحادیه قالیشویی تعیین شده و احتمال داشته براساس نوع و تعداد قالی ها و دیگر عوامل این چنینی این نخ دچار تغییر گردد. شما می توانید نرخ تعیین شده از سوی اتحادیه قالیشویی برای نرخ شستشوی فرش را در سایت اتحادیه مشاهده نموده تا از نرخ اتحادیه قالیشویان تهران اطلاع یابید.

قیمت شستشو فرش

قیمت شستشو فرش در تهران به چه عواملی بستگی خواهد داشت؟

همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم با وجود ثابت بودن نرخ پایه اما در نهایت عواملی باعث خواهند شد که قیمت نهایی بیشتر گردد و نمی توان از روی نرخ ثبات و پایه هزینه کلی شستشویی را برآورد نمود. در ادامه عوامل موثر بر قیمت شستشوی فرش در تهران را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

 • سایز فرش

یکی از عوامل موثر در قیمت شستشوی فرش در تهران اندازه و متراژ فرش است. در واقع به طبع قیمت شستشوی فرشی 12 متری با یک فرش 6 متری متفاوت است. از این رو هر چه فرش شما دارای متراژ بالاتری باشد هزینه ی شستشوی آن نیز مراتب بیشتر خواهد بود.

 

 • جنس فرش مورد نظر

هزینه ها بسته به این که فرش شما از چه نوعی باشد نیز متفاوت است. در واقع عواملی چون افزایش تراکم فرش و درجه تراکم به دلیل ترکیب رنگ و فشردگی نخ ها منجر به افزایش هزینه ها خواهند شد. به طور معمول قالیشویی های حرفه ای به منظور شستشوی فرش ها با توجه به نوع فرش روش های مناسبی را در پیش خواهند گرفت. برای نمونه در این نوع قالیشویی ها جنس فرش ها تعیین خواهد نمود که به چه شیوه ای با چه موادی مورد شستشو قرار گیرند. از این رو غالبا قیمت شستشوی فرش دستباف در مقایسه با قیمت شستشوی فرش ماشینی بیشتر است. این موضوع نیز ناشی از تفاوت جنس این دو نوع فرش با یکدیگر است و در واقع شستشوی فرش دستباف نیازمند دقت و صرف وقت بیشتری می باشد.

به طور معمول در رابطه با فرش های گران قیمت بایستی به منظور شستشو از پروسه مجزایی استفاده شود و ظرافت برخی از این فرش ها به قدری است که شستشوی آن ها به کاری دشوار تبدیل می گردد و از این رو برای آن که بافت فرش آسیبی نبیند نیاز است که برای شستشو آن از مواد شوینده مجزایی بهره گرفته شود. به همین دلیل طبیعی است که قیمت فرش های گران قیمت با توجه به ملاحظاتی که طلب می کنند بالاتر از فرش های معمولی باشد.

 

 • نحوه شستشوی فرش

چگونه شستشن فرش ها نیز عاملی دیگر در تغییر قیمت شستشوی فرش در تهران خواهد بود. در قالیشویی های مختلف به منظور شستشوی فرش ها از روش های مختلف دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک استفاده خواهد شد.

به طور معمول قالیشویی های حرفه ای در زمینه شستشوی فرش ها از سیستم های مکانیزه و دستگاه های پیشرفته استفاده خواهند نمود. شستشو با این دستگاه ها ضمن آن که کیفیت کار را بالا خواهد برد باعث حداقل رسیدن زمان شستشوی فرش ها شده و در نتیجه قالیشویی قادر به تحویل هر چه سریع ترین قالی های مشتریان خواهد بود.

اما با این حال برخی از قالیشویی ها نیز به روش سنتی مشغول به فعالیت می باشند و برای شستشوی دستی قالی ها از چندین نیرو کمک خواهند گرفت و از این رو به طبع در نهایت هزینه بیشتری را از مشتری تقاضا خواهند نمود.

این در حالی است که در قالیشویی های تمام اتوماتیک تمامی امور توسط دستگاه ها انجام خواهند شد و تنها هزینه دستگاه از مشتری گرفته خواهد شد.

 

 • مواد شوینده مورد استفاده

از دیگر عوامل موثر در قیمت شستشو فرش در تهران می توان به مواد شوینده مورد استفاده برای شستشوی فرش ها اشاره نمود. در زمینه شستشوی فرش ها مواد شوینده مختلفی موجود هستند که از نظر کیفیت و قیمت با یکدیگر متفاوت می باشند. از این رو هر چه مواد مورد استفاده در شستشوی فرش ها باکیفیت تر باشند به طبع قیمت نهایی شستشوی فرش بیشتر خواهد بود.

لازم به ذکر است که برخی از قالیشویی ها برای کاهش هزینه دست به استفاده از مواد شوینده نامرغوب و ارزان خواهند زد که این مواد سبب آسیب دیدن بافت فرش خواهند شد. اما به کارگیری مواد شوینده مناسب ضمن پاک کردن لکه ها سبب ضدعفونی فرش ها نیز می گردند.

 

 • شستشوی فرش در محل

برخی مواقع ممکن است شما بنا به دلایلی ترجیح دهید که فرش در منزل شما توسط نیروهای قالیشویی شسته شوند. در چنین حالتی با توجه به این که این کار خیلی سریع و به صورت اختصاصی انجام شده و چندین نیروی متخصص، شستشوی فرش شما را با مواد شوینده مخصوص انجام خواهند داد قیمت شستشو فرش در تهران برای شما بیشتر خواهد بود.

 

 • میزان و نوع لکه ها

برخی مواقع فرش ها لکه هایی به خود گرفته اند که پاک کردن آن ها نیازمند مواد شوینده خاص و روش های ویژه می باشد. از این رو طبیعی است که بسته به نوع و البته تعداد لکه قیمت شستشو فرش در تهران متغیر باشد. در واقع لکه های سخت و متعدد زمان بیشتری را برای پاک شدن طلب خواهند نمود و البته مواد شوینده خاص و گران تری برای پاک کردن آن ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 • خدمات ارائه شده از سوی قالیشویی

برخی مواقع ممکن است فرش شما به غیر از شستشو نیازمند رفو و ترمیم نیز باشد. برای نمونه اگر ریشه های فرش شما کنده شده و ظاهر آن را نامناسب ساخته شده اند شما این امکان را داشته تا در کنار شستشوی فرش تقاضا نمایید که ریشه بافی نیز برای آن در نظر گرفته شود. طبیعی است که انجام این خدمات سبب افزایش قیمت شستشو فرش در تهران خواهد شد.

 

 • ارائه ضمانت نامه

برخی از قالیشویی ها به منظور شستشوی فرش های دستباف و گران ضمانت نامه ای به مشتری تحویل خواهند داد و در واقع متعهد خواهند شد که اگر فرش به هنگام شستشو دچار آسیب گردد خسارت آن را پرداخت خواهند نمود. لازم به ذکر است که غالبا قالیشویی ها در مقابل ارائه این ضمانت نامه هزینه بیشتری را دریافت می نمایند.

 

 • حمل و نقل فرش

به غیر از شستشوی فرش ها هزینه های متفرقه دیگری نیز وجود دارند که در قیمت نهایی تاثیرگذار خواهند بود. یکی از این هزینه های فرعی هزینه حمل و نقل می باشد. به طور معمول قالیشویی ها در قبال انجام امور حمل و نقل قالی ها هزینه جداگانه ای را از شما طلب خواهند نمود.

پیشنهاد ما به شما عزیزان برای انتخاب بهترین قالیشویی در تهران که دارای مناسب ترین قیمت ها می باشد قالیشویی فارسی است.

 

چرا قالیشویی فارسی؟

ممکن است برای شما نیز سوال پیش آمده باشد که چرا ما از بین قالیشویی های مختلفی که در تهران مشغول به فعالیت هستند قالیشویی فارسی را بهترین گزینه از نظر قیمت می دانیم. در ادامه ویژگی های این قالیشویی را با هم مورد بررسی قرار خواهیم داد:

 1. قالیشویی فارسی دارای کارخانه اختصاصی است و شستشوی فرش ها را خود به صورت شخصا انجام داده و فرش های شما مستقیم برای شستشو به کارخانه رفته و در نهایت از کارخانه به منزل شما برگردانده می شود.
 2. در این قالیشویی از به روزترین دستگاه های تمام اتوماتیک برای شستشوی فرش ها استفاده خواهد شد و از این رو فرش ها با کیفیت بالا و در سریع ترین زمان ممکن شسته خواهند شد.
 3. افرادی که در این قالیشویی مشغول به فعالیت هستند کاملا متخصص و دوره دیده می باشند و از این رو هیچ خطری ناشی از بی تجربگی کارکنان قالی های شما را تهدید نخواهد کرد.
 4. قالیشویی فارسی در شستشوی فرش ها بسته به نوع قالی مورد نظر از بهترین مواد شوینده استفاده خواهد نمود و به هچ عنوان در این قالیشویی برای کاهش هزینه ها از گزینه استفاده از مواد شوینده ارزان و بی کیفیت استفاده نمی شود. در واقع مدیریت قالیشویی فارسی ترجیح داده به جای کاهش کیفیت کار از سود خود کم کند و در مقابل رضایت مشتریان را برای خود داشته باشد.
 5. این قالیشویی اگر چه برای شستشوی فرش های گران قیمت و دستباف ضمانت نامه ای ارائه خواهد نمود اما در ازای این این ضمانت نامه هزینه بیشتری را تقاضا نخواهد کرد چرا که به تخصص خود کاملا اطمینان داشته و مطمئن است که قالی ها به صورت کاملا سالم به مشتری برگردانده می شوند.
 6. قالیشویی فارسی همچنین در قبال حمل و نقل فرش ها به قالیشویی و در نهایت تحویل به مشتری هزینه اضافه ای در نظر گرفته نشده و این کار را به صورت رایگان انجام می دهد. از این رو شما با سپردن قالی های خود به این قالیشویی از پرداخت هزینه های ناشی از نقل و انتقال قالی ها نیز معاف خواهید بود.

 

بله ما تنها سعی کرده تنها به برخی از ویژگی های قالیشویی فارسی اشاره نموده تا مطلب از حوصله شما عزیزان خارج نشده و از سوی دیگر به خوبی با حرفه ای بودن این قالیشویی آشنا گردید.

این قالیشویی به دلایل واهی سعی در افزایش قیمت نهایی شستشوی فرش ها نخواهد داشت و خیلی از موارد نیز که دیگر قالیشویی ها آن ها را با مبلغی بالا انجام خواهند داد در این قالیشویی به صورت رایگان انجام می گردد. از این رو می توان گفت قیمت شستشو فرش در تهران در قالیشویی فارسی از هر جای دیگری مناسب تر خواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *