نحوه تمیز کردن ریشه فرش دستباف

امتیاز بده، صدات مهمه!

آیا شما نیز تا به حال پس از شستشوی فرش خود با این مشکل مواجه شده اید که ریشه های آن کثیف باشد؟ آیا به دنبال روشی مناسب و کارآمد برای تمیز کردن ریشه فرش دستباف هستید؟

از گذشته تا کنون یکی از اصلی ترین دغدغه های افراد پس از شستشوی فرش به خصوص فرش های دستباف این است که ریشه های آن کثیف می ماند. البته باید بدانید که احتمال بروز این مشکل در صورتی که فرش توسط خود شما شسته شود، بیشتر است.

این مشکل باعث می شود که هرچند فرش شما تمیز شده است، همچنان کثیف به نظر برسد و جلوه خوبی در فضای منزل، محل کار و دیگر مکان ها ندارد. به همین دلیل هرچه سریع تر باید برای رفع این مسئله چاره بیاندیشید.

بنابراین ما در این مقاله هر آنچه باید درباره تمیز کردن و شستشوی ریشه فرش بدانید را شرح می دهیم. چنان که در نهایت شما با بهترین راهکارهای خانگی برای رفع این مشکل آشنا خواهید شد. پس با ما همراه باشید.

تمیز کردن ریشه فرش دستباف

آنچه باید درباره تمیز کردن ریشه فرش دستباف بدانید!

اگر شما نیز جز آن دسته از افرادی هستید که فرش خود را شسته اید و متوجه شده اید که ریشه های آن کثیف است، پیش از هر چیز باید به یک نکته توجه کنید. زمانی که ریشه های فرش پس از شستشو کثیف باقی می ماند، دو دلیل دارد که روی تمیز کردن آن بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

چنان که باید ابتدا بررسی کنید که ریشه های فرش به رنگ خود فرش درآمده اند یا تاثیر مواد شوینده موجب شده است که ریشه ها رنگ دیگری پیدا کنند. زیرا هر یک از این موارد راهکار به خصوصی برای تمیز شدن دارند.

برای بررسی دلیل رنگی شدن ریشه های فرش، ابتدا باید آن را در فضایی وسیع پهن کنید که نور مناسبی داشته باشد. سپس ریشه ها را با دقت بسیار بررسی کنید. در این صورت تشخیص می دهید که علت کثیفی و رنگی شدن ریشه های سفید فرش چیست و برای تمیز کردن آن اقدامی مناسب خواهید داشت.

با توجه به این موارد ما در ادامه برای کمک به شما راهکارهایی مفید برای تمیز کردن ریشه فرش دستباف را ارائه می دهیم.

چگونگی شستشوی ریشه های فرشی که رنگ فرش شده است!

اگر پس از شستشوی فرش دستباف متوجه شدید که ریشه های آن به رنگ فرش درآمده است، تنها یک راه دارید. در این شرایط توصیه می کنیم که از بهترین مواد شوینده مجددا برای شستشوی فرش اقدام کنید. زیرا در بسیاری موارد تاثیرات مواد شوینده موجب می شود که رنگ فرش به ریشه ها برسد و شسته نشود.

بنابراین در هنگام شستشوی فرش مورد نظر خود حتما باید در انتخاب مواد شوینده دقت لازم را داشته باشید.

روش تمیز کردن ریشه فرش دستباف

راهکارهای تمیز کردن ریشه های زردرنگ فرش

اگر از آن دسته افرادی هستید که ریشه های فرش شما به رنگ فرش در نیامده و زردرنگ است، باید بدانید راهکارهای مختلفی برای تمیز کردن ریشه فرش دستباف برای شما وجود دارد. به طوری که بسیاری از این روش ها در منزل و توسط خود شما قابل انجام است. این راهکارهای مفید و کارآمد عبارتند از:

شستشوی ریشه فرش با مواد سفیدکننده و سرکه سفید!

یکی از روش های متداول برای تمیز کردن ریشه فرش این است که از مواد سفیدکننده استفاده کنید. به طوری که ابتدا باید فرش مورد نظر را روی سطحی دارای شیب کم پهن کنید. سپس ریشه های این فرش را با انگشت ها صاف و مرتب کنید.

بعد از با استفاده از مواد سفیدکننده می توانید ریشه های زردرنگ را شستشو دهید. البته توجه داشته باشید که مواد سفیدکننده به بافت فرش یا ریشه ها آسیب نرساند.

در صورتی که با مواد سفیدکننده ریشه ها تمیز نشد، پیشنهاد می دهیم که از سرکه سفید استفاده کنید. در رابطه با چگونگی تمیز کردن ریشه فرش دستباف با سرکه سفید در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.

نمک و سرکه سفید و برق زدن ریشه های فرش!

یکی از راهکارهای استفاده از سرکه سفید برای شستشوی ریشه فرش این است که ابتدا سرکه را با نمک مخلوط کنید. زیرا این ترکیب نتیجه بهتری برای رفع زردی ریشه ها دارد. برای تهیه این ترکیب باید دو قاشق سرکه را به همراه دو قاشق نمک با نیم لیتر آب هم بزنید.

سپس با استفاده از یک پارچه تمیز می توانید این ترکیب را روی ریشه ها بکشید که زردی آن ها از بین بروند و ریشه ها برق بزنند. البته نباید در استفاده از این ترکیب زیاده روی کنید؛ زیرا آسیب زننده است.

استفاده از ترکیب سرکه سفید و جوش شیرین برای تمیز کردن ریشه فرش!

روش دیگر برای استفاده از سرکه سفید برای تمیز کردن ریشه فرش دستباف این است که این مواد را با جوش شیرین ترکیب کنید. برای استفاده از این راهکار باید در مرحله اول مقداری جوش شیرین را با سرکه سفید مخلوط کنید.

سپس با استفاده از فوم یا پارچه ای تمیز ریشه ها را با این محلول پاک کنید. به اندازه ای این کار را تکرار کنید که ریشه های فرش مورد نظر شما کاملا سفید شود و اثری از کثیفی باقی نماند. پس از این به خبیو ریشه ها را شستشو دهید و بعد از خشک شدن، با استفاده از فرش تمیز خود، محیط مورد نظر را زیبا کنید.

تمیز کردن ریشه فرش با مایع، شامپو فرش یا وایتکس!

اگر در منزل خود سرکه سفید یا مواد سفیدکننده ندارید، هیچ جای نگرانی نیست. زیرا همچنان راهکارهای دیگری برای تمیز کردن ریشه های فرش مورد نظر شما وجود دارد. چنان که یکی دیگر از روش های کارآمد و خانگی این است که از مایع ظرفشویی یا شامپو فرش استفاده کنید.

برای تمیز کردن ریشه فرش دستباف با این روش، باید مقدار مناسبی از شامپو فرش یا مایع ظرفشویی را به همراه آب در ظرف مخلوط کنید. سپس با برس این محلول را روی ریشه های فرش دستباف یا ماشینی خود بکشید.

جالب است بدانید که علاوه بر شامپو فرش و مایع ظرفشویی، از وایتکس نیز می توانید استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که در صورت استفاده از وایتکس فرش شما دچار آسیب نشود. اما در صورتی که این اتفاق افتاد نیز برای تمیز کردن یا رفو و لکه برداری از قالی خود می توانید به مرکز شستشوی فرش فارسی مراجعه کنید.

آمونیاک اسید و آب، معجزه شستشوی ریشه های فرش!

یکی دیگر از ترکیبات معجزه آسا برای تمیز کردن ریشه فرش دستباف، محلول آمونیاک اسید و آب است. در این رابطه باید بدانید که ابتدا یک پیمانه از این مواد ر با هشت پیمانه آب مخلوط کنید. البته دقت داشته باشید که از آب ولرم استفاده شود.

همچنین نباید به این ترکیب هیچ گونه کفی را اضافه کنید. حال با استفاده از این محلول آمونیاک اسید و آب ریشه ها را شستشو دهید. شستشوی آرام ریشه های فرش مورد نظر اهمیت زیادی دارد. زیرا باعث می شود که این محلول وارد بافت قالی نشود.

هزینه تمیز کردن ریشه فرش دستباف

مهم ترین نکات برای شستشو و تمیز کردن ریشه فرش در منزل

حال که تا بدین جا با روش ها و راهکارهای گوناگونی برای شستشوی ریشه های فرش آشنا شدید، لازم است که به نکاتی در این رابطه نیز توجه داشته باشید. زیرا هر گونه سهل انگاری در این زمینه موجب آسیب به فرش شما و تحمیل هزینه های گزاف می شود.

پس باید بدانید که مهم ترین نکات برای تمیز کردن ریشه فرش دستباف عبارتند از:

  • بهتر است زیر فرش خود یا حداقل زیر ریشه ها دستمال ضخیمی برای جلوگیری از آسیب به کف پوش پهن کنید؛
  • حتما ریشه ها را با شانه یا دست مرتب و تمیز کنید که هیچ چیزی بین آن ها نباشد و بهتر بتوانید ریشه ها را شستشو دهید؛
  • حتما فرش خود را در محیطی با شیب ملایم و کم پهن کنید؛
  • توجه داشته باشید که در استفاده از هیچ محلولی برای شستشوی ریشه ها زیاده روی نکنید؛
  • در کشیدن هر گونه محلول به ریشه ها دقت کنید که وارد بافت فرش و آسیب به آن نشود؛
  • در صورت استفاده از روش های ذکر شده و بروز هر گونه مشکل حتما به مراکز شستشوی فرش همچون مرکز فارسی مراجعه کنید.

بهترین روش برای تمیز کردن ریشه فرش!

جالب است بدانید که علاوه بر تمیز کردن ریشه فرش دستباف در خانه، روش های دیگری نیز برای شما وجود دارد. به طوری که اگر فرصت، اطلاعات یا توانایی کافی برای شستشوی ریشه های زردرنگ یا کثیف فرش را ندارید، می توانید از متخصصان در این حوزه کمک بخواهید.

زیرا امروزه مراکز شستشو و قالیشویی های بسیاری همچون مرکز فارسی در این زمینه در سراسر کشور مشغول به فعالیت هستند. چنان که بدون هیچ گونه نگرانی می توانید فرش خود را به آن ها بسپارید و با ریشه هایی براق و سفید آن را دریافت کنید.

البته باید در انتخاب مرکز شستشوی فرش مورد نظر توجه کافی را داشته باشید که دچار مشکل نشوید. بنابراین ما در ادامه به برخی از ویژگی های بهترین مرکز شستشو برای تمیز کردن ریشه فرش های دستباف اشاره می کنیم.

بهترین مرکز شستشوی ریشه فرش!

از آنجا که مراکز زیادی به شستشوی فرش و ریشه های آن مشغول هستند، انتخاب مرکزی معتبر با بهترین خدمات کار دشواری است. بنابراین باید با پرس و جو از آشنایان یا مراجعه به سایت های مختلف بهترین مرکز شستشوی فرش را پیدا کنید که مشکل شما سریع تر برطرف شود.

در این رابطه باید بدانید ویژگی های بهترین و معتبرترین مرکز برای تمیز کردن ریشه فرش دستباف عبارت است از:

شستشو با استفاده از بهترین مواد و تجهیزات بدون آسیب به بافت فرش

یکی از مهم ترین نکات برای شستشوی ریشه های فرش این است که مواد مورد استفاده به بافت قالی آسیب نرساند. بنابراین بهتر است برای انجام این کار به مرکزی مراجعه کنید که از بهترین و باکیفیت ترین مواد برای تمیز کردن ریشه فرش استفاده کند.

همچنین مرکز مورد نظر شما باید از بهترین امکانات و تجهیزات در این راستا استفاده کند که به ریشه ها نیز آسیب نرسد. به طوری که ضمن تمیز شدن ریشه ها، از حفظ سلامت بافت و رنگ فرش خود اطمینان داشته باشید.

تحویل فوری فرش

یکی دیگر از ویژگی های معتبرترین مراکز برای تمیز کردن ریشه فرش دستباف این است که به موقع فرش را تحویل می دهد. همانطور که می دانید این کالا یکی از مهم ترین اجزای دکوراسیون منازل و دیگر مکان ها به شمار می رود. به طوری که جای خالی آن بسیار احساس می شود.

به همین دلیل در هنگام مراجعه به مرکز مورد نظر حتما این نکته را مد نظر داشته باشید که مدت زمان شستشو و تحویل فرش شما کوتاه باشد.

دریافت مناسب ترین هزینه و ارائه تخفیف برای شستشوی ریشه فرش

از دیگر نکات قابل توجه برای انتخاب مرکزی معتبر برای تمیز کردن ریشه قالی، قیمت و هزینه است. اگر برای شما نیز هزینه شستشوی ریشه فرش اهمیت دارد، بهتر است به مرکزی مراجعه کنید که مناسب ترین هزینه را دریافت کند و حتی تخفیف نیز داشته باشد.

در این صورت دیگر نگران پرداخت هزینه ها و مبالغ گزاف نیز نخواهید بود. برای یافتن چنین مرکزی می توانید به سایت های مربوطه مراجعه کنید و ضمن مقایسه قیمت ها بهترین مرکز نزدیک به محل زندگی خود را پیدا کنید.

در این رابطه جالب است بدانید که مرکز شستشوی فرش فارسی علاوه بر تمام ویژگی های ذکر شده، تخفیف 5 درصدی برای سفارش آنلاین دارد. به این شکل برای تمیز کردن ریشه فرش دستباف هزینه مناسبی را پرداخت خواهید کرد.

در نتیجه

از آنجا که بسیاری از شما با زردشدن یا کثیف شدن ریشه فرش خود پس از شستشو مواجه شده اید، در این مقاله هر آنچه باید در رابطه با تمیز کردن ریشه ها بدانید، گفته شد. به طوری که متوجه شدید ابتدا باید بررسی کنید ریشه ها به رنگ فرش درآمده اند یا بخاطر استفاده از مواد شوینده زرد شده اند و سپس راهکار مربوطه را انتخاب کنید. همچنین راهکارهای هر دو حالت از جمله استفاده از سفیدکننده، سرکه سفید، وایتکس و غیره گفته شد.

در نهایت نیز دانستید که بهترین راه مراجعه به مراکز شستشوی فرش از جمله مجموعه فارسی است. چنان که علاوه بر تحویل فوری فرش از خدمات مختلفی از جمله ریشه بافی فرش ، تخفیف 5 درصدی برای سفارشات آنلاین و غیره بهره مند خواهید شد.

بنابراین همین الان برای تمیز کردن ریشه فرش دستباف، این جز مهم از دکوراسیون منزل یا محل کار، اقدام کنید و این فرصت را از دست ندهید.

کلمه کلیدی و عنوان: تمیز کردن ریشه فرش دستباف

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *