فرش یکی از اجزاء اصلی دکوراسیون داخلی منازل است. هر چه قدر در تمیز نگه داشتن و حفظ آن بیشتر دقت شود عمر و ماندگاری فرش هم بیشتر می شود. اما با توجه به این که فرش در کف زمین پهن می شود همیشه در معرض لکه دار شدن بر اثر ریختن چای، آب میوه و جوهر و حتی میوه ها است.
مجموعه قالیشویی فارسی به منظور حفظ و نگهداری بهتر و طول عمر بیشتر فرش شما در این مقاله قصد دارد نحوه پاک کردن لکه میوه از روی فرش را به شما آموزش دهد.

پاک کردن لکه میوه از روی فرش

شما اگر قصد داشته باشید فرش خود را شستشو بدهید حداقل یک روز وقت شما را خواهد گرفت. البته شما می توانید فرش خود را به مجموعه قالی شویی فارسی بسپارید تا آن را شستشو دهد. اما گر زمان برای شستشوی فرش ندارید خود شما هم می توانید آن را به راحتی پاک کنید.
توجه کنید برای از بین بردن لکه میوه از روی فرش سرعت عمل بسیار مهم است و هر چه سریع تر باید برای از بین بردن لکه میوه از روی فرش اقدام کنید چون ممکن است لکه های توت فرنگی، گلابی، آلبالو و یا هر میوه ی دیگر در گل های قالی و بافت قالی برود.

پاک کردن لکه میوه از روی فرش

برای تمیز کردن فرش روش های متعددی وجود دارد. از شستشو با آب سرد، سرکه، جوش شیرین، نمک تا شستشو با مواد شوینده امکان پذیر است. توجه کنید از هر طریقی برای از بین بردن لکه میوه از روی فرش اقدام کنید دو نکته را باید رعایت کنید:
• ابتدا باید تکه های میوه را از روی فرش جمع کنید سپس یکی از روش های زیر اقدام کنید.
• نکته ی مهم دیگر فرش باید؛ اسفنج یا پارچه را از آخر بیرون لکه به سمت مرکز بکشید، تا پخش نشود. هر طریق دیگر اقدام کنید لکه بیشتر پخش خواهد شد.
اما که در ادامه مجموعه قالی شویی فارسی نحوه پاک کردن لکه میوه از روی فرش را به طور کامل توضیح خواهد داد:

نحوه پاک کردن  فقط با آب سرد

ساده ترین این است که بلافاصله بعد اینکه تکه میوه روی فرش له شد، باید سریع تکه های میوه را از روی فرش جمع کنید و سریع با آب سرد در یک ظرف و یک اسفنج یا پارچه ای تمیز آماده کند. اسفنج یا پارچه را با آب سرد خیس کنید از نقطه بیرونی و آخر لکه به مرکز روی لکه بکشید تا تمیز شود.

نحوه پاک کردن لکه میوه از روی فرش با سرکه و نمک

اگر از آب سرد استفاده کردید و تمیز نشد، روش بعدی استفاده از سرکه سفید و نمک است. برای این کار هم ابتدا تکه های میوه را باید از روی فرش جمع کنید.
یک پیمانه آب سرد را با یک پیمانه سرکه سفید و مقدار کمی نمک مخلوط کنید. بعد از مخلوط کردن این سه عنصر معجزه آسا اسفنج یا پارچه ی تمیزی را با محلول مخلوط خود خیس کنید و از نقطه ی بیرونی لکه میوه به مرکز لکه بکشید تا تمیز شود.
توجه بعد از تمیز کردن لکه میوه از روی فرش باید سریعاً قسمت لکه را با آب سرد آبکشی کنید در غیر این صورت ممکن است محلول بافت فرش را خراب کند.

نحوه پاک کردن لکه میوه از روی فرش با نمک

اگر سرکه در منزل ندارید نگران نباشید. نمک در همه ی خانه های ایرانی یافت می شود. کافی است بعد از برداشتن تکه های میوه از روی فرش با دستمال یا اسفنج تمیزی روی لکه فرش بکشید تا پاک شود.
بعد از آن نمک ها را روی لکه بریزید تا کامل لکه را بپوشاند سپس با اسفنج یا پارچه تمیز از ناحیه بیرون به مرکز لکه به آرامی به صورت مالش بکشید. بعد از مدتی محل را با آب سرد شستشو دهید. اگر لکه خشک شده بود می توانید با آب گاز دار یا لیموناد لکه را پاک کنید تا تمیز شود.

نحوه پاک کردن لکه میوه از روی فرش با جوش شیرین

جوش شیرین یک ماده ی طبیعی با خاصیت پاک کنندگی بسیار قوی که دارد برای لکه بری بسیار مناسب است. برای تمیز کردن لکه میوه از روی فرش با جوش شیرین باید ابتدا تکه های میوه را از روی فرش پاک کنید.

پاک کردن لکه میوه از روی فرش با جوش شیرین
اسفنج یا پارچه ی تمیزی را در ظرفی که جوش شیرین ریخته اید خیس کنید و از ناحیه بیرونی به سمت مرکز لکه بکشید تا کاملاً تمیز شود. در پایان باید محل لکه را با آب سرد شستشو بدهید.

نحوه پاک کردن با مایع ظرف شویی

پاک کردن لکه میوه از روی فرش هم ابتدا تکه های میوه را از روی فرش جمع کنید. بعد از آن کافی است چند قطره مایع ظرف شویی را روی لکه بریزید و با یک اسفنج یا پارچه تمیز روی آن ضربه بزنید تا لکه کاملاً تمیز شود. در آخر باید فرش را با آب سرد شستشو دهید تا لکه های مایع روی بافت فرش باقی نماند.

نحوه پاک کردن لکه میوه از روی فرش با شامپو فرش

روش تمیز کردن لکه میوه از روی فرش با شامپو فرش باید ابتدا تکه های میوه را از روی فرش پاک کنید سپس با اسفنج یا پارچه تمیز از بیرون لکه به داخل آن بکشید تا تمیز شود. در این روش دیگر نیازی به آب کشی با آب سرد نیست.
این روش برای پاک کردن لکه های میوه ای که زیاد نباشد و عمق بافت فرش نرفته باشد توصیه می شود به علت آنکه قدرت پاک کنندگی زیادی ندارد.

نحوه پاک کردن با آب لیمو

برای پاک کردن لکه میوه از روی فرش با آب لیمو هم ابتدا باید تکه های میوه را از روی فرش جمع کنید و سپس چند قطره آب لیمو روی لکه بکشید و با یک دستمال یا اسفنج خشک روی آن بکشید تا کاملاً تمیز شود. بعد از اتمام کار و تمیز شدن می توانید با آب سرد محل را شستشو دهید.

نحوه پاک کردن لکه میوه از روی فرش با لکه بر

اگر روش های گفته شده فایده ای نداشت می توانید بعد از پاک کردن تکه های میوه و لکه های میوه مواد لکه بر را کاملاً روی لکه میوه بریزید و بعد از چند دقیقه آن را با آب سرد شستشو دهید.
توجه کنید استفاده بیش از اندازه لکه بر، مایع ظرف شویی، سرکه و.. ممکن است بافت فرش و رنگ فرش را از بین ببرد.

پاک کردن لکه میوه از روی فرش با لکه بر
بهتر است قبل از استفاده از هر کدام از این موارد در قسمتی از فرش امتحان کنید اگر بافت فرش یا رنگ آن از بین نرفت از آن روش برای فرش استفاده کنید.

سفارش خدمات مجموعه قالی شویی فارسی

شما عزیزان می توانید در هر ساعت از شبانه روز از طریق مراجعه به سایت مجموعه قالی شویی فارسی اقدام به ثبت نام و رزرو نوبت برای شستشویی انواع فرش، خدمات شستشوی فرش دستباف، فرش ابریشم، فرش ماشینی، فرش فانتزی را انجام می دهد.
همچنین خدمات در زمینه رفوگری را هم مجموعه قالیشویی فارسی انجام می دهد. این مجموعه با داشتن بیش از سه هزار متر مربع کارخانه اختصاصی و بیش از ۱۵ سال سابقه خدمت رسانی به مردم شریف در زمینه ی شستشویی فرش و رفوگری فرش است.
مجموعه قالی شویی فارسی کلیه خدمات ریشه بافی فرش، لکه برداری فرش، مبل شویی در منزل، ترمیم و رفو فرش، شستشو با مواد نانو را انجام می دهد.
مجموعه قالی شویی فارسی آماده خدمت رسانی و سرویس دهی ۲۴ ساعته و شستشو با دستگاه های تمام اتوماتیک برای کلیه مناطق تهران است. مجموعه قالی شویی فارسی با مدیریت آقای کاشمری عضو رسمی اتحادیه قالیشویی تهران است.

بهترین قالیشویی مجیدیه
این مجموعه هنگام تحویل گرفتن فرش به صاحب فرش ضمانت سلامت فرش خواهد داد به این معنا که تضمین می کند که فرش شما کاملاً تمیز بشود و هیچ گونه خسارتی به فرش شما وارد نشود. خدمات دیگر مثل موکت شویی، مبل شویی و.. را مجموعه قالیشوی فارسی انجام می دهد.
شما در هر ساعت از شبانه روز می توانید از طریق سایت یا تلفن های شبانه روزی با مجموعه قالیشویی فارسی تماس گرفته و از مشورت پشتیبانی و کمک ها و آموزش های مجموعه استفاده کنید.
شما اگر نیاز به قالیشویی در شرق تهران، قالیشویی در تهرانپارس، قالیشویی در حکیمیه، قالیشویی در مجیدیه، قالیشویی در فرجام دارید می توانید از مجموعه قالیشویی فارسی استفاده کنید.

مجموعه  قالی شویی فارسی

توجه کنید اگر هر یک از روش های بالا را برای تمیز کردن لکه میوه از روی فرش امتحان کردید ولی فایده ای نداشت. یا حتی از اینکه به بافت فرش شما صدمه برسد هراس دارید کافی از به سایت قالی شویی فارسی مراجعه کنید یا تماس بگیرد و از آنها مشاوره بگیرید.
یا از کارشناسان قالی شویی فارسی درخواست کنید به محل شما بیاید و لکه را با مواد مخصوص که دارد برای پاک کردن لکه میوه از روی فرش اقدام کنند. می توانید هم کل فرش را مجموعه قالی شویی فارسی بسپارید تا با دستگاه های تمام اتوماتیکی که دارد فرش شما را شستشو دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *